טיולים מומלצים לשבת בצפון

תוכן עניינים

טיולים מומלצים לשבת בצפון – מקומות שלא הייתם רוצים לפספס

טיול לשבת בצפון נחל ג'ילבון

מחפשים טיולים מומלצים לשבת בצפון? נחל ג'ילבון הוא יעד מעולה לבקר בו בצפון. הוא נמצא במרכז רמת הגולן, ארבעה ק"מ מצפון מזרח לקיבוץ גדות, וזכה לכינוי נחל דבורה. הוא מורכב משני מפלי מים גדולים – מפל הדבורה הנמצא בצד המזרחי ומפל ג'ילבון הנמצא מספר מטרים מן הנחל. שם הנחל קרוי על שם ג'לבינה שהוא כפר בדואי בין המוצבים הסוריים. כשחלקו התחתון של הנחל היה בתחום האחריות של ישראל, הוענק לנחל השם הנבחר.

טיולים מומלצים לשבת בצפון
טיולים מומלצים לשבת בצפון

מסלולים בצפון מערה, מפלים ובריכה בנחל ג'ילבון

בביקור בנחל תמצאו את חורבות כפר דבורה ואת הנחל הזורם בקרבה. מן הצד השני, יש בסיסים נטושים של צבא סוריה. זהו שילוב של נחל אכזב ונחל איתן. תמצאו שם צמחייה שופעת האופיינית לישראל ובין המפלים בתוך קירות הבזלת תמצאו מערה שנוצרה, ובה מבקר לעיתים עטלף. הבחינו גם ברשת אבן מופלאה שדרכה נופלים המים בהנאה. תוכלו לשחות לצידו ולהתחכך בו. משם תוכלו להמשיך לבריכת הקצינים עין עלמין, הבריכה מכוסה בין עצים, ואפשר לשחות בה ולצנן את הגוף.

שילוב של מים, טבע ואטרקציות בהתאם לגיל המשתתפים

טיולים מומלצים לשבת בצפון צריכים לשלב מים, טבע ואטרקציות בהתאם לגיל המשתתפים. אם אתם באים עם ילדים, תצטרכו לחפש משהו אטרקטיבי במיוחד כדי שלא ישתעממו הזאטוטים הקטנים. אפשר לחפש מסלולי מים ארוכים או קצרים, מסלולים רגליים בהתאם לגיל הילדים. אם אתם נופשים בצפון בזוג, תוכלו להרים את הרף ולבחור פעילויות אקסטרים מאתגרות במיוחד.

מים צוננים בבריכת המשושים ובנחל זוויתן

כדאי לבקר בבריכת המשושים, מראה מרהיב של צורות משושים ומים צוננים. בדרך לבריכת המשושים תוכלו להסתפק במסלול קצר יותר שהתחלתו בנחל זוויתן. שם תפגשו צמחייה שופעת וקו סיום היישר לבריכת שחייה עמוקה ומרווחת שתספק לכם הנאה צרופה לגוף ולנשמה. רעיון עבור טיול לשבת הקרובה – שלא תגידו שלא המלצנו באהבה.

תצפית על החרמון ונחל אל על

רוצים לתצפת על החרמון? לראות את המפל השחור ואת המפל הלבן? המפלים הנשפכים מגובה של שמונה עד ארבעה עשר מטרים? מראה מרהיב שבסופו ממתינה לכם בריכת שחייה מהנה. כל זאת בנחל אל על, הנחל הדרומי ביותר ברמת הגולן.

כל הנחלים החשובים

סמוך למושב מירון תמצאו נחל אכזב העונה לשם נחל מירון. המים נשפכים לנחל עמוד הנחשב מקום הניקוז של הגליל המזרחי העליון. אם תגיעו אליו באביב, תזכו לצפות במראה מרהיב של פריחה. בדרך תפגשו את כיסא אליהו בגוש סלע גבוה, חפשו אותו! אומרים שאליהו הנביא ישב על הסלעים ומשם הכריז על החופש שלנו. חוויה רוחנית וצוננת בהחלט.

נחל עיון וקייקי הגושרים

מחפשים חוויית אקסטרים מרגשת במיוחד? מסלולי טיול בצפון יכולים להתרחש באזור הכנרת. הגיעו לקייקי הגושרים כדי לחוות שייט קיאקים ומגע של מים צוננים. מעוניינים למלא את הלב לנוכח צמחייה שופעת ופורחת? בקרו בנחל עיון המתחבר לנהר הירדן. הנחל נמצא באזור מטולה ומסלול ההליכה בו ידידותי, נוח ונעים.

נחל כזיב

נַחַל כְּזִיב נמצא בגליל המערבי ונחשב נחל איתן הגדול ביותר בגליל המערבי. המסלול מתחיל בהר מירון ומסתיים בים התיכון מצפון לכפר אכזיב. בדרך הוא עובר בכל מיני יישובים שעבור רוב האזרחים אינם מוכרים בשמותיהם. בעת ביקור בנחל, תיהנו משמורת הטבע היפה וממעיינות. ניתן לרחוץ במים ולשחות בהנאה.

מיהי הדמות המובלטת בקיר?

ואיך אפשר בלי האיש שבקיר? תבליט החקוק בסלע בגובה של שלושה מטרים ליד מערת המקדש מעל נחל כזיב, בסמיכות ליישוב אבירים. מי שחפר וגילה את התגלית היה שמואל באר שערך סקר ארכיאולוגי באזור. מדובר בלוחם רומאי ככל הנראה, המתאים לתקופה ההלניסטית בישראל – בקרו שם וחפשו את הדמות הלא מזוהה בתמונה.

נחל שניר

גם נחל שניר נמנה במסגרת טיולים מומלצים לשבת בצפון. מדובר בנחל ארוך הזורם לירדן כשתחילתו נמצא בלבנון. ליד הנחל נמצאת צמחייה מרהיבה, בנחל יש סלעים ועל גבי הנחל עצים. בחורף הזרימה השקטה הופכת סוערת במיוחד. בטיול אפשר לשחות, לערוך תצפיות על הציפורים באזור, ובעיקר – ליהנות.

היכן לבקר בשבת הקרובה? חפשו במדריך הטיולים

רוצים לברר על טיול לשבת הקרובה בצפון? גשו לקחת מדריך טיולים. אחד מהם נקרא "טיולי ישראל צפון" מאת יעקב שורר. תמצאו בו שישים מסלולים המיועדים לטיולים בצפון. הכותב הוא מרצה ללימודי ארץ ישראל אשר ניהל בית ספר שדה של החברה להגנת הטבע ועורך מדריך טבע. במדריך תמצאו מסלולים לאזור החרמון והגולן, מסלולים לאזור הגליל העליון ועמק החולה, מסלולים לגליל התחתון ולכנרת, מסלולים להר הכרמל עד הר הגלבוע. המדריך מלווה במפות, בתיאורים מפורטים, בפנייה למקורות ביבליוגרפיים נוספים.

טיולים מומלצים לשבת בצפון

אז איך לבחור טיול מומלץ לשבת? אפשר להתייעץ עם חברים מיטיבי לכת, אפשר ללכת על פי האינטואיציה, אפשר להתייעץ על פי חוכמת ההמונים ברשתות החברתיות ואפשר פשוט לקרוא על מסלולים מומלצים בצפון. העיקר – תמשיכו לטייל ולהכיר את הארץ. טיולים מומלצים לשבת בצפון אפשר לאתר עבור כל עונה – קיץ או חורף, סתיו או אביב. זכרו כי יש לנו מקומות מרהיבים לסייר בהם, לספוג מהם ידע ואווירה, היסטוריה וחוויית טבע אמיתית, פעילויות אקסטרים והיכרות מעמיקה עם האזור הירוק והפסטורלי במדינה.

אולי יעניין אותך גם...

דילוג לתוכן